Rozstrzygnięcie konkursujęzykowo-kulinarnego "MeineLieblingsspeise"

Z przyjemnością informujemy, że w dniu 16.06.2021 roku odbyło się z udziałem dyrekcji szkoły uroczyste wręczenie dyplomów i nagród laureatom konkursu niemieckojęzycznego "MeineLieblingsspeise".

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Uczniowie przysłali wiele interesujących przepisów na smakowite potrawy i słodkie wypieki. Wykazali się umiejętnościami językowymi, kucharskimi, a także estetycznymi. Wybór zwycięzców był bardzo trudny, gdyż każda z nadesłanych prac miała swój oryginalny i niepowtarzalny charakter.

W wyborze nagrodzonego przepisu członkowiekomisji konkursowej (złożonej z nauczycieli germanistów) brali pod uwagę:poprawność językową, staranny opis poszczególnych etapów przygotowania dania,fotografie ilustrujące te etapy oraz oryginalność przepisu.

Komisja konkursowa po długich obradach przydzieliła nagrody:
I miejsce:Aleksandra Nowakowska kl. Ia LO - autorka przepisu na „Spaghetti mit Tomatensoße”
II miejsce:Agata Kowalczyk kl. IIe LO - autorka przepisu na „Lasagne”
III miejsce:Katarzyna Jędrzejczyk kl. IIe LO - autorka przepisu na „Schokoladentörtchen”

Na wyróżnienie zasługują także prace nadesłane przez następującychuczestników konkursu:
Amelia Górecka kl. Ia LO- „Bananendessert”
Natalia Lebelt kl. II a LO – “Salat”
Katarzyna Malec kl. IIa LO - „Teigtaschen mit Erdbeeren”
Martyna Sielska kl. IIIb LO – „Käsedonuts”
KacperAdamusiak kl. IIf T - „Königsberg Frikadellen”
Wiktoria Zamiela kl. IIa LO – „Kuchen”
Aleksandra Łągiewska kl. IIb LO-„Gemüse in Käsesouce mit Hähnchen und Nudeln“
Paulina Malec kl. IIc LO-  „Die Pizza”
KaterynaHoncharuk kl. IId LO – „Borschtsch”
Justyna Michalska kl. IIIb LO – „Kuchen”
Natalia Szelka kl. IIIb LO – „Pizza”
Martyna Bukacka kl. IIIb LO–„Kaiserschmarrn”
Natalia Przybył kl. IIIb LO – „Spaghetti”
Marta Comblik kl. IIIb LO – „Burger”
JulitaBiegańska kl. IIIb LO

Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym serdecznie gratulujemy!
Przepisy kulinarne na smakołyki z prac konkursowych są dla zainteresowanych dostępne u organizatorów konkursu.