24 lutego 2022 nad ranem rozpoczęła się wojna w Ukrainie. Atak sił rosyjskich na miasta i obiekty tego kraju to realny zamach na suwerenność kraju, z którym sąsiadujemy i skąd pochodzi wielu naszych przyjaciół i kolegów.

Wolność Ukrainy i bezpieczeństwo jej obywateli to wartości niezaprzeczalnie ważne dla wszystkich ludzi dobrej woli, w tym również dla nas – całej społeczności ZSP nr 2. Jest wśród nas wielu ukraińskich uczniów, którzy przybyli tu ze swoimi rodzinami, aby w spokoju żyć, zdobywać wiedzę, nawiązywać przyjaźnie i budować swoją przyszłość. Piotrków Trybunalski i szkoła przy ulicy Dmowskiego to  nasz wspólny dom.

Kochani!
Bądźcie pewni naszego wsparcia i przyjaźni. Jesteśmy z Wami. Modlimy się o pokój i wolność dla Ukrainy, o bezpieczeństwo dla Waszych rodzin i przyjaciół.