Spotkania ze sztuką

„Powiedzieć, co się myśli, jest czasem największym szaleństwem, a czasem najwyższą sztuką”
Marie von Ebner-Eschenbach
11 października 2018 roku uczniowie z klasy IV B technikum i III A liceum mieli okazję uczestniczyć w pierwszym „Spotkaniu ze sztuką”, które poprowadziła pani Natalia Dubrowin, historyk sztuki, pracownik Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim.
Cykl wykładów to lekcje muzealne z zakresu historii sztuki, które uzupełnią i poszerzą wiedzę uczniów na temat sztuki, technik plastycznych, motywów w malarstwie polskim i europejskim, stylów w architekturze, wybitnych postaci ze świata sztuki, plakatu jako alternatywnej formy wyrazu, łączenia wytworu artystycznego z tekstem literackim, korespondencji sztuki i literatury w odniesieniu do epoki, rozpoznawania cech charakterystycznych epoki i stylu w dziele artystycznym.
Pierwsze spotkanie poświęcono na wprowdzenie w świat sztuki, szeroko pojętej kultury oraz próby interpretacji dzieła malarskiego (Mona Lisa Leonardo da Vinci) oraz jego dadaistycznej reinterpretacji (L.H.O.O.Q Marcela Duchampa).

Pomysłodawcą i inicjatorem spotkań jest pani Joanna Ziętek.