Spotkanie członków Szkolnego Koła SIMP

P1020657 (Kopiowanie)
25 października odbyło się pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie członków Szkolnego Koła Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich.
Uczniowie omówili harmonogram pracy koła na najbliższe miesiące. Wyrazili chęć uczestnictwa w planowanej wycieczce zawodoznawczej oraz zgłosili swój udział w akcji zbierania makulatury. Jednomyślnie, poprzez głosowanie, wprowadzili również zmiany do przyjętego na walnym zebraniu planu pracy, proponując zamiast spotkania świąteczno-wigilijnego, integracyjny wyjazd na lodowisko lub kulig.
     Punktem kulminacyjnym spotkania był wykład przedstawiciela Oddziału Piotrkowskiego SIMP – Pana Antoniego Michalaka, który w sposób ciekawy i przystępny przybliżył uczniom temat: „ Minimalne wymagania, zgodne z przepisami prawa,  dla maszyn i urządzeń.” Następnie nasz gość, serdeczny przyjaciel i propagator istnienia Szkolnego Koła SIMP,          z właściwym sobie zaangażowaniem, opowiedział nowym członkom koła o celach statutowych i odpowiedział na pytania młodzieży. Uczniowie mogli również zapoznać się z artykułem autorstwa Pana Antoniego Michalaka opublikowanym w periodyku: „Wiadomości SIMP. Informator Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich” dotyczącym powstawania koła SIMP w naszej szkole.