Spotkanie z „Aktywistą” Goethe Institut

Od kilku lat nasza szkoła współpracuje z Instytutem Goethego w Warszawie. Efektem tej współpracy jest realizacja projektu Deutsch Plus. Celem tego projektu jest wspieranie szkoły w działaniach na rzecz języka niemieckiego.
"Aktywiści", młode osoby pochodzące z Niemiec, prezentują uczniom niemiecką kulturę w formie warsztatów przeprowadzanych w szkołach. „Aktywiści” są żywym i najbardziej bliskim życiu przykładem niemieckiej młodzieży i w formie prezentacji i interaktywnej zabawy opowiadają o swoim życiu i o najbardziej aktualnym obrazie Niemiec.

Tegoroczna edycja warsztatów łączy dwie formy: stacjonarną i zdalną. Uczniowie uczestniczą w spotkaniu stacjonarnie, „Aktywiści” łączą się zdalnie.

1.04.2022r. w takim spotkaniu brały udział uczennice z klasy III a LO. Warsztaty, które prowadził Lukas z Ratyzbony(Regensburg), dostarczyły nam wielu ciekawych informacji o  tradycjach, zwyczajach i obyczajach panujących w Bawarii . Poznaliśmy również kilka przykładów z dialektu bawarskiego. Uczestniczki spotkania miały okazję porozmawiać z naszym gościem w języku niemieckim.