"Szkoła pamięta 2021"

Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”. Jest to akcja odbywająca się w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej.
W ramach akcji w piątek 29 października 2021 roku uczniowie "PIOMY" uczestniczyli w wycieczce patriotycznej odwiedzając lokalne miejsca pamięci na terenie miasta Piotrkowa Trybunalskiego. W naszym codziennym trwaniu powinniśmy pamiętać o ludziach, którzy tworzyli historię naszego życia, naszego miasta oraz kraju.

"Wyrusz w drogę. Nie zadowalaj się dyskutowaniem; nie czekaj, aby zrobić coś dobrego, na okazje, które może nigdy się nie pojawią. Już nadszedł czas działania! (…)". Jan Paweł II