Tikkun Leil Szawuot

Noc Naprawy Świata
Szkolne Koło Wielokulturowe umożliwia zainteresowanym poznawanie różnych wyznań, kultur, tradycji i ich przedstawicieli. Jedną z takich okazji było całonocne spotkanie dyskusyjne „Tikkun Leil Szawuot – Noc Naprawy Świata” zorganizowane 30-31 maja br. przez Łódzką Gminę Żydowską w Domu Towarzystwa Kredytowego przy ul. Pomorskiej 21. Uczniowie naszej szkoły (Paulina Cieślak i Martyna Rumik z klasy IIa LO oraz Mateusz Przyborek i Mateusz Strzelecki z klasy IIa T pod opieką pp.Anny Fijałkowskiej i Anny Rzędowskiej) mieli okazję uczestniczyć w obchodach żydowskiego święta Szawuot i w dyskusjach panelowych na interesujące, nie zawsze łatwe tematy – takie jak:
•    Wolny wybór
•    Obowiązki pamięci
•    Religia – państwo
•    Inny: taki jak ja?
Dyskusje toczyły się nie tylko po polsku, ale również po angielsku, można więc było sprawdzić umiejętności językowe nabyte w szkole.