Uczniowie na Politechnice Łódzkiej

Młodzież z naszej szkoły 5 grudnia w ramach projektu „Edukacja Ekologiczna w szkołach i przedszkolach w roku szkolnym 2019/2020 ” uczestniczyła w zajęciach na Wydział Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska Politechniki Łódzkiej. Projekt jest współfinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.
Uczniowie  z klasy 1aT i 2cLO mieli okazję wysłuchać wykładu dot. problemów związanych z zanieczyszczeniem atmosfery - zaprezentowanego przez doktorantkę WIPOŚ PŁ Justynę Czerwińską. Zostało wyjaśnione uczniom zjawisko atmosferyczne powstałe w wyniku wymieszania się mgły z dymem i spalinami. Zanieczyszczenie powietrza, jakim jest smog, powstaje wskutek przedostawania się do atmosfery szkodliwych związków chemicznych, takich jak tlenki siarki i tlenek azotu oraz substancje stałe, czyli pyły zawieszone.

Uczniowie zwiedzali nowoczesne laboratoria ,,LabFactor”, gdzie odkrywali kolejne i praktyczne zjawiska związane z atmosferą, gazami, plazmą, różnicami ciśnień, wymianą energii i szeregiem innych niezwykłych zjawisk zachodzących na granicach poszczególnych faz i stanów skupienia materii.

Opiekunowie:
Halina Olczyk