Warsztat Konstruktorów Marzeń

Grupa uczniów ZSP Nr 2 pod opieką Dariusza Maliszewskiego zakwalifikowała się do konkursu minigrantowego „Warsztat Konstruktorów Marzeń”, organizowanego przez Centrum Nauki Kopernik.
Przedmiotem Konkursu jest wyłonienie najlepszych projektów konstrukcji pod hasłem „Ziemia, fabryka czy matka?". Udział w konkursie polega na stworzeniu w szkole lub innej przestrzeni edukacyjnej mobilnego warsztatu rozumianego jako zestaw materiałów i narzędzi umożliwiających stworzenie dowolnej konstrukcji, a następnie realizacja projektu, który będzie odpowiedzią na problemy produkcji, przechowywania i wyrzucania żywności.

Uczniowie w ramach Interdyscyplinarnego Koła Naukowego działającego w ZSP Nr 2 zaprojektują i wykonają mobilny warsztat a następnie innowacyjny kosz na bioodpadki. Na realizację całego projektu otrzymali grant w wysokości 3150 zł. Pierwszy etap to burza mózgów na temat funkcjonalności i estetyki projektu a następnie prace koncepcyjne nad projektem prototypu, którego wygląd i funkcje będą modyfikowane.