Warsztaty ekologiczne: "Morze Bałtyckie"

29  kwietnia 2021 roku w naszej szkole w ramach projektu  "Edukacja ekologiczna - Zrównoważone korzystanie z zasobów naturalnych, ze szczególnym uwzględnieniem tematyki ochrony wód i gospodarki wodnej" odbyły się stacjonarne warsztaty ekologiczne "Morze Bałtyckie”.
Zajęcia były przeprowadzone w formie online dla uczniów z następujących klas: 2bLO, 2eLO, 2cLO,2aLO, 1cLO

W trakcie warsztatów uczniowie zapoznali się z charakterystyką morza Bałtyckiego i jego zasobami.
Jest to najmłodsze najsłodsze i niestety najbardziej zanieczyszczone morze na świecie. Uczniowie zapoznali się również z życiem w wodach Bałtyku. Zostały przedstawione główne przyczyny zanieczyszczenia i skutki dla wód Bałtyku. Na podsumowanie warsztatów uczniowie uczestniczyli w quizie wiedzy.