Warsztaty ekologiczne: "Niska emisja gazów"

25 marca 2021 roku w naszej szkole w ramach projektu  "Edukacja ekologiczna obejmująca problematykę zanieczyszczeń powietrza oraz szkodliwe oddziaływanie na zdrowie ludzi" odbyły się stacjonarne warsztaty ekologiczne ze "Świata Przygód" na temat: Niska emisja gazów. Przyczyny niskiej emisji. Niska emisja w Polsce i na świecie.
Zajęcia były przeprowadzone w formie online dla uczniów z następujących klas: 2Td, 2Ta, 1cLO, 2Tf, 3Ta

W ciekawy sposób został  omówiony problem niskiej emisji, czyli emisji pyłów i szkodliwych gazów na wysokości do 40 m. Zanieczyszczenia te pochodzą z domowych pieców grzewczych i lokalnych kotłowni węglowych, w których spalanie węgla odbywa się w nieefektywny sposób. Inne przyczyny  występowania niskiej emisji to: emisja komunikacyjna, zanieczyszczenia przemysłowe oraz zanieczyszczenia napływowe z sąsiednich obszarów.

Niska emisja jest przyczyną pojawienia się w powietrzu wielu szkodliwych substancji, które mają  bezpośredni wpływ na zdrowie ludzi oraz żywotność całych ekosystemów.

Halina Olczyk