Warsztaty ekologiczne

W ramach projektu "Edukacja ekologiczna obejmująca problematykę zanieczyszczeń powietrza oraz szkodliwe oddziaływanie na zdrowie ludzi" odbyły się kolejne stacjonarne warsztaty ekologiczne. finansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Łodzi
W środę 26 lutego uczniowie dla klas 1Lc,1Lf,2Lc wzięli udział w zajęciach "Uwaga alarm antysmogowy". Natomiast w poniedziałek 9 marca uczniowie klas 1 Tf, 1 Lf, 1Le, 1La oraz 1Lb wzięli udział w warsztatach ekologicznych "Klimatyczni – co każdy z nas może zrobić dla ochrony klimatu". Zajęcia zostały przeprowadzone przez pracowników ODE „Źródła” w Łodzi.

Celem warsztatów było uświadomienie uczniom wpływu człowieka na zmiany klimatu, podkreślenie związku pomiędzy zachowaniami życia codziennego a środowiskiem, pogłębianie postaw proekologicznych, kształtowanie myślenia przyczynowo-skutkowego oraz przedstawienie działań mających na celu ochronę klimatu.