21 września 2021 roku uczniowie ZSP 2 w Piotrkowie Trybunalskim wraz z wychowawcami wybrali się na wycieczkę do stolicy.
Program wycieczki obejmował wiele atrakcji i zwiedzanie ciekawych miejsc związanych z Warszawą.

Przewodnik przedstawił uczniom naszej szkoły niezwykle burzliwą historię stolicy z najpiękniejszymi i najbardziej tragicznymi momentami. Na trasie wycieczki pojawiły się prawdziwe symbole Warszawy. Spacer po Warszawie rozpoczęliśmy od Zamku Królewskiego i Kolumny Zygmunta podziwiając po drodze wnętrza Archikatedry św. Jana. Następnie na naszej drodze pojawiły się: jeden z najważniejszych warszawskich pomników – monument Małego Powstańca i rzeźba Warszawskiej Syrenki. Zachwycił nas Rynek Starego Miasta, malownicze uliczki i kamienice.

Wycieczka do Warszawy uzmysłowiła naszym uczniom, że stolica ma niezwykle bogatą historię, obfitującą w wydarzenia, z których możemy być dumni.

Oprócz niezwykłej lekcji historii nasi uczniowie odwiedzili mi.in.  najoryginalniejsze muzeum stolicy- mowa oczywiście o Muzeum Świat Iluzji oraz wystawę w której przekonali się, jak to jest postrzegać rzeczywistość, gdy jest się niewidomym.

Iwona Piwowarska