Wykład SKNG z Wydziału Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego

17 maja do naszej szkoły przyjechali przedstawiciele Studenckiego Koła Naukowego Geomonitoringu z Wydziału Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego.
Troje doktorantów, Luiza Wieczorek, Agnieszka Mroczkowska, Wiktor Piech, przedstawili bardzo ciekawe informacje związane z ich zainteresowaniami badawczymi i pracami naukowymi. Oto tytuły prezentacji:
"Ekstremalne zjawiska pogodowe okiem meteorologa- POLSKIE REKORDY"
"Jak zrekonstruować środowisko sprzed kilku tysięcy lat? Badania sedymentologiczne"
"Tropem osadników zachodniej Rosji- okiem paleontologa"
"Mars- daleko a tak blisko, czyli badania na odległość"

Studenci po pierwszej części przeprowadzili szybki konkurs dla naszych uczniów. Z przyjemnością okazało się, że wszyscy słuchali z zainteresowaniem. Sześciu odważnych uczniów otrzymało drobne geograficzne upominki za poprawne odpowiedzi.

Mamy nadzieję, że współpraca się rozwinie i w kolejnym roku szkolnym będziemy gościć przedstawicieli WNG z Łodzi.
Spotkanie zorganizowała p. Izabela Makowska