Wysoki poziom Konkursu Mechanicznego

1 czerwca odbył się VII Konkurs Mechaniczny, którego celem było rozbudzenie motywacji do pogłębiania wiedzy technicznej, rozwijanie zainteresowań mechaniką oraz stworzenie możliwości współzawodnictwa.

Jak co roku konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem.  Powróciliśmy wreszcie do starej formuły – konkurs stacjonarny. W konkursie  wzięli udział uczniowie z sześciu szkół:

- Szkoły Podstawowej nr 2 im. K. K. Baczyńskiego w Piotrkowie Trybunalskim,
- Szkoły Podstawowej nr 3 im. Szarych Szeregów w Piotrkowie Trybunalskim,
- Szkoły Podstawowej nr 10 im. Mikołaja Reja w Piotrkowie Trybunalskim,
- Szkoły Podstawowej nr 13 im. Trybunału Koronnego w Piotrkowie Trybunalskim,
- Szkoły Podstawowej nr 16 im. Polskich Olimpijczyków w Piotrkowie Trybunalskim,
- Szkoły Podstawowej im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego w Bujnach.

Etap pierwszy konkursu to część teoretyczna – test online , w której sprawdzano wiedzę z zakresu podstaw techniki oraz ogólnej wiedzy mechanicznej. Nie zabrakło też pytań z przepisów ruchu drogowego.
Drugi etap czyli część praktyczna, polegała na wykonaniu dwóch zadań: jednego montażowego i drugiego - odczytaniu „co to za gwint”). Zadania te były wykonywane na czas.
Pomiędzy pierwszym, a drugim etapem konkursu odbył się mini – quiz pt.: „Czy znasz ten zawód?” przygotowany przez szkolnego doradcę zawodowego Joannę Adaszek oraz Adę Kacpurę nauczyciela wspomagającego. Uczniowie podczas zwiedzania szkoły odpowiadali na pytania dotyczące różnych zawodów.
Wśród uczestników wyłoniono zwycięzców:

I miejsce – Tomasz Chmielewski ze Szkoły Podstawowej im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego w Bujnach
 II miejsce – Hanna Łopusiewicz  ze Szkoły Podstawowej nr 3. im. Szarych Szeregów w Piotrkowie Trybunalskim
III miejsce – Marcel Baur ze Szkoły Podstawowej nr 10 im. Mikołaja Reja w Piotrkowie Trybunalskim.

Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe.
Sponsorami nagród były firmy: MBL Poland Sp.z o.o., PGO S.A. Odział w Piotrkowie Trybunalskim, Zamet Industry w Piotrkowie Trybunalskim, firma Kserox oraz Międzyzakładowa Komisja Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ Solidarność.
Pozostałym uczestnikom serdecznie gratulujemy.
Pozostali uczestnicy VII-go Konkursu Mechanicznego otrzymali dyplomy i nagrody pocieszenia.

Konkurs przygotowali i przeprowadzili nauczyciele ZSP nr 2: Mariusz Sobański, Bogusław Dróżdż, Mieczysław Włóka wraz z Michałem Braunem odpowiedzialnym za pomoc techniczną podczas trwania konkursu oraz Joanna Adaszek, Ada Kacpura, Lidia Nowak odpowiedzialna za dekorację i katering.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie już za rok.