Zmarł Andrzej Pol

Z głębokim smutkiem informujemy, że w wieku 74 lat zmarł Andrzej Pol - dyrektor naszej szkoły w latach 1987-1996. Na "Piomie" pracował jako nauczyciel od 1973 roku. W latach 1996-2002 był prezydentem Miasta Piotrkowa Trybunalskiego.
Jak podaje strona www.piotrkow.pl - Andrzej Pol urodził się w 1950 roku w Chabielicach. Był absolwentem Wydziału Mechaniki Uniwersytetu Śląskiego. Swoją karierę zawodową rozpoczął jako nauczyciel, a następnie pełnił funkcję dyrektora w ZSP nr 2 w Piotrkowie. Był też starszym wykładowcą w piotrkowskiej filii Akademii Świętokrzyskiej w Kielcach. W latach 1994-2007 zasiadał w Radzie Miasta Piotrkowa, a w latach 1996-2002 piastował urząd prezydenta miasta. Za zasługi dla kraju został w 2002 roku odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Niezwykle wymownie brzmią dzisiaj słowa, które zostały zamieszczone w szkolnej kronice przy opisie objęcia przez A. Pola stanowiska prezydenta miasta - "Zawsze mile wspominać będziemy oddanego i życzliwego nam Dyrektora. Człowieka, który bez reszty oddany był naszej wspólnocie".

Rodzinie i najbliższym Pana Andrzeja Pola składamy szczere wyrazy współczucia.
Msza Św. żałobna zostanie odprawiona w kościele parafialnym w Milejowie 13 sierpnia 2024 r. (wtorek) o godz. 15:00, po której nastąpi odprowadzenie Zmarłego na miejscowy cmentarz.

fot. Archiwum ZSP2