17 listopada grupa uczniów pod opieką p. Izabeli Makowskiej pojechała na serią wykładów z geografii w ramach 19. Explorers Festival. Plan dnia tak się prezentował:
godz. 9.20
Wykład i wizualizacja 1: „Dom przy lodowcu – opowieść z dalekiego Spitsbergenu”
Wykładowca: prof. dr hab. Ireneusz Sobota / Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
godz. 10.40
Wykład 2: „Szlakiem przyrody, kultury i tradycji przez Wybrzeża Południowobałtyckie”
Wykładowca: prof. dr hab. Mariusz Szubert / Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie
godz. 11.20
Wizualizacja 2: „Na krawędzi” Mikołaj Gospodarek / Polska
godz. 12.00
Przerwa śniadaniowa
godz. 12.30
Wykład 3: „Wybrzeże – miejsce starcia żywiołów” Wykładowca: prof. dr hab. Piotr Czubla / Uniwersytet Łódzki
godz. 13.10
TEST
godz. 13.45
Wizualizacja 3: „Tam gdzie ląd spotyka się z oceanem” dr Elżbieta Papińska / Uniwersytet Łódzki

W dniu 24.11.2017 roku odbyła się w naszej szkole integracyjna zabawa andrzejkowa. W tej popołudniowej imprezie wzięli udział wolontariusze naszego Szkolnego Klubu Wolontariatu oraz zaproszeni goście: młodzież niepełnosprawna - podopieczni Centrum Edukacyjno - Rehabilitacyjnego „SZANSA” w Piotrkowie Trybunalskim oraz inni wolontariusze  współpracujący ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Dzieci i Młodzieży  Niepełnosprawnej „Szansa”.

14 listopada 2017 roku grupa uczniów ucząca się geografii na poziomie rozszerzonym miała okazję uczestniczyć w wykładach przeprowadzonych przez wykładowców Wydziału Nauk Geograficznych. Tym razem nasi uczniowie pod opieką p. Izabeli Makowskiej i p. Katarzyny Grucy wysłuchali interesujących lekcji w Piotrkowie Trybunalskim.
W sobotę 18 listopada 2017 r. uczestniczyliśmy we Mszy Świętej w Parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Piotrkowie Trybunalskim odprawionej w intencji zmarłych nauczycieli i uczniów.
16-11-2017

Stypendia rozdane!

Program stypendialny Fundacji Świętego Mikołaja ma już swoją tradycję.
Akcja honorowego oddawania krwi
W roku szkolnym 2017/2018 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Piotrkowie Trybunalskim realizuje Program Edukacji Ekologicznej pn. :Zagrożenia związane z emisją pyłów i gazów dla środowiska”. Projekt współfinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Kwota realizowanego projektu wynosi 29 149 zł, z czego 24 649 zł pochodzi z WFOŚiGW w Łodzi.
15-11-2017

Konkurs plastyczny

„Największym naszym skarbem jest czysta woda, powietrze, nieskażone środowisko, piękno przyrody i zdrowie”.
15-11-2017

Konkurs na poster

„Sposoby ochrony zdrowia człowieka i środowiska przyrodniczego na zanieczyszczenia gazowe i pyłowe”

ul. Dmowskiego 38 e

Sobota 20 kwietnia 2024

Amalia, Sekundyn, Teodor, Marcelin, Berenika, Agnieszka, Nawoj, Szymon, Sulpicjusz, Czesław, Ursycyn

Czy weźmiesz udział w wyborach na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego?