Na ciekawe spotkanie ze znanym i lubianym aktorem wybrała się młodzież klas 2A LO i 3A Technikum Budowy Maszyn.
14-11-2017

RÓWNI RÓŻNI 100%

RÓŻNI RÓWNI 100% to projekt, do którego realizacji przygotowują się uczniowie klasy I b LO

Założeniem projektu jest poznanie i doświadczenie postrzegania świata przez osoby z  różnymi niepełnosprawnościami. Zrozumienie codziennego funkcjonowania osób niepełnosprawnych pozwoli na większą otwartość na drugiego człowieka.

Chcemy zorganizować spotkania ze specjalistami, które miałyby charakter mini wykładów oraz zawierały elementy ćwiczeń-doświadczeń.
Chcielibyśmy dowiedzieć się:
•    Na jakie trudności napotykają osoby niepełnosprawne każdego dnia?
•    Jak radzą sobie z ograniczeniami wynikającymi z niepełnosprawności?
•    Jakiego rodzaju pomoc i wsparcie mogłoby pomóc w życiu codziennym, np: w szkole?

Pierwszym efektem jest przygotowany przez uczniów plakat i prezentowany spot reklamowy.
Jak zostać „debeściakiem” Piomy? Jak zostać pełnoprawnym członkiem społeczności szkolnej? To proste: trzeba przejść otrzęsiny!
Dnia 23 października 2017 r. wolontariuszki naszego Szkolnego Klubu Wolontariatu: Iga Szymańska (kl. IIA Tech), Julia Świech (kl. IIA LO) wzięły udział w spotkaniu, którego celem było pozyskanie nowych wolontariuszy dla Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „SZANSA”.
Akcja „Wigilia dla Zwierząt 2017” właśnie ruszyła!
Rozpoczynamy przedświąteczną zbiórkę prezentów dla dzieci.
Dnia 31 października 2017 r. wolontariusze naszego Szkolnego Klubu Wolontariatu brali udział w popołudniowej zbiórce publicznej zorganizowanej przez Towarzystwo Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego.
25 października odbyło się pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie członków Szkolnego Koła Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich.
W październiku i listopadzie br. cała młodzież naszej szkoły uczestniczy w projekcie realizowanym przez Centrum Informacji Turystycznej w Piotrkowie Trybunalskim, w ramach obchodów 800-lecia miasta.

ul. Dmowskiego 38 e

Wtorek 17 września 2024

Ariadna, Szczęsny, Zygmunta, Justyna, Justyn, Narcyz, Hildegarda, Lamberta, Franciszek, Szczęsna, Dezyderiusz, Drogosław, Lambert, Teodora, Piotr

Czy weźmiesz udział w wyborach na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego?